Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

9 goli w sparingu Radomiaka z Atalantą Bergamo [SKRÓT MECZU]

poniedziałek, 10 lutego 2020 20:08 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak przegrał 3:6 w sparingu z uczestnikiem 1/8 finału Ligi Mistrzów – Atalantą Bergamo.

Mecz można podzielić na trzy części – w pierwszej dominowała Atalanta. Drużyna z Bergamo po 37 minutach prowadziła 3:0 po dwóch golach Muriela i jednym Czyborry. Tuż po przerwie gola na 1:3 strzelił Patryk Mikita. W 72. minucie kontaktową bramkę zdobył Nowak, a trzy minuty później wyrównał Mikita. W końcówce jednak lepiej radziła sobie Atalanta. Gole Muriela, Colleya i Hateboera zapewniły gospodarzom zwycięstwo 6:3.

- Z lekkimi obawami przystępowaliśmy do tego meczu, bo znaliśmy klasę rywala. Zagraliśmy z zespołem z Serie A, bardzo mocnym, który występuje w Lidze Mistrzów. Oceniamy ten mecz bardzo pozytywnie. Wynik nie jest tutaj najważniejszy. Momentami nasza gra była naprawdę dobra - mówi trener Dariusz Banasik.

To był pierwszy sparing „Zielonych” na obozie we Włoszech. W czwartek zmierzą się z U.S.D. Caravaggio z Serie D.

Atalanta Bergamo - Radomiak Radom 6:3 (3:0)

Bramki: Muriel 6, 37, 76, Czyborra 12, Colley 80, Hateboer 83  - Mikita 47, 75, Nowak 72

Atalanta: Rossi - Hateboer, Caldara, Heidenreich, Bellanova, Tameze, de Roon (60. Da Riva), Czyborra, Malinovskyi, Colley (60. Traore), Muriel (79. Colley)

Radomiak: Miszta (60. Kryczka) - Abramowicz, Cichocki (60. Świdzikowski), Karwot, Jakubik (46. Banasiak), Makowski (87. Szymański), Kaput (67. Fundambu), Leandro (75. Nowakowski), Mikita (83. Sokół), Michalski (46. Leverock), Górski (46. Nowak)