Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

SPORT

Trzy oferty na oświetlenie - znów za drogo, ale komisja sprawdza

poniedziałek, 24 lutego 2020 17:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Trzech wykonawców chce zmodernizować oświetlenie na stadionie przy ul. Narutowicza w Radomiu. Wszyscy dają siedem lat gwarancji, wszyscy również proponują cenę wyższą od tej, którą na tę inwestycję zaplanowało miasto. 

Pierwszy przetarg ogłoszony został na początku grudnia ubiegłego roku, a unieważniony - na początku stycznia tego roku. Wtedy wpłynęły cztery oferty - wszystkie zbyt drogie. Do drugiego przetargu zgłosiło się trzech wykonawców, a proponowane kwoty w dalszym ciągu przewyższają środki przeznaczone na ten cel przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. MOSiR na inwestycję chce przeznaczyć trochę ponad 3 mln zł. W pierwszym podejściu najtańsza oferta opiewała na kwotę 4,3 mln zł. Tym razem różnica nie jest aż tak wysoka.

Za kompleksowe wykonanie zamówienia w ramach zadania Konsorcjum firm Zesti Fos sp. z o.o. oraz Energo Inwest z Serocka zaproponowało cenę 3 489 513,00 zł brutto. Spółka Ada-Light wyceniła prace na kwotę 3 584 000,00 zł brutto, natomiast El-Sport Małgorzata Pawlaczyk z Poznania na kwotę 3 921 240,00 zł brutto.

We wszystkich trzech ofertach udzielona gwarancja wynosi siedem lat.

Teraz komisja przetargowa będzie sprawdzać poszczególne oferty.

Zadaniem wykonawcy będzie dostosowanie oświetlenia stadionu do wymagań ekstraklasy. W ramach zadania na trybunie A i B zostaną także wymienione stare i zainstalowane nowe projektory.

- Oświetlenie, które pierwotnie zostało zaprojektowane było zbyt słabe. Nie spełniało wymagań związków sportowych i nie dawało możliwości prowadzenia telewizyjnych transmisji ze stadionu przy ulicy Narutowicza - mówi Mateusz Tyczyński - dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

System oświetleniowy będzie miał możliwość zmiany ustawień w zależności od potrzeb piłkarzy i lekkoatletów. Stosowne natężenie oświetlenia umożliwi przeprowadzenie wieczornego treningu, rozgrywanie piłkarskich spotkań ligowych czy organizację imprez, z których przeprowadzona może być transmisja HDTV.

Wybrany wykonawca będzie miał na zamontowanie oświetlenia 10 tygodni od dnia podpisania umowy. 

Zapraszamy do nas: