Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

SPORT

Jak ćwiczyć podczas epidemii

piątek, 24 kwietnia 2020 11:52 / Autor: Wojciech Sałek
fot. pixabay/ResproPolska
Wojciech Sałek

Nadwaga, bóle kręgosłupa i gorsze samopoczucie - to oznaka tego, że nasz organizm potrzebuje ruchu. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy teraz dużo czasu spędzamy w domu. Ale musimy przygotować się do powrotu do normalności.

 

Specjaliści mówią, że już 20-30 minut aktywności fizycznej w ciągu dnia wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Trenerzy personalni przypominają, że nadwaga, bóle kręgosłupa, złe samopoczucie przypominają, że nasze ciało domaga się ruchu. Siedzący tryb życia, a taki niestety pojawił się teraz u wielu z nas, powoduje, ze nasz organizm jest słabo dotleniony i szybciej się męczy.

Pamiętajmy, że właśnie ćwiczenia i ruch mają ogromny wpływ na nasz organizm i na nasze samopoczucie. A powoli powinniśmy przygotowywać do tego, że będziemy musieli powrócić do normalnego funkcjonowania. Gimnastyka w domu, rozciąganie i proste cwiczenia, to wszystko jest potrzebne naszemu ciału, które potrzebuje ruchu.

Dobrym pomysłem na "rozkręcenie się" jest bieganie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, które nadal nas wszystkich obowiązują. Jak mówią trenerzy personalni do biegania powinniśmy używać innych maseczek z odpowiednimi filtrami, które są specjalnie przygotowane do tego. Chyba, że biegamy w lesie i nie ma obok nas nikogo, to według aktualnych przepisów nie musimy zasłaniać ust i nosa.

O tym, jak przygotować się do powrotu do normalności oraz jak skutecznie i bezpiecznie ćwiczyć podczas epidemii koronawirusa - więcej opowie Magdalena Wojtkiewicz i jej goście:

 

Zapraszamy do nas: