Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Siatkówka

Młody środkowy podpisał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom

poniedziałek, 17 sierpnia 2020 17:29 / Autor: Michał Kaczor
fot. wksczarni.pl
Michał Kaczor

Kuba Sadkowski, wychowanek RCS Czarnych Radom podpisał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom!

18-letni zawodnik gra na pozycji środkowego i mierzy 209 cm wzrostu. Kuba Sadkowski od 2018 roku jest uczniem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Kuba Sadkowski 6 lipca został zaproszony do treningów z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z możliwości dołączenia do pierwszego zespołu. Jest to dla mnie wyjątkowy i na pewno przełomowy moment w mojej przygodzie z siatkówką i kolejny krok , by rozpocząć profesjonalną karierę. Jestem wdzięczny za daną mi szansę i zaufanie od początku przygotowań z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. – powiedział Kuba Sadkowski.

Trener Robert Prygiel podkreśla, że Sadkowski w ostatnim czasie zrobił duże postępy.

- Jest to zawodnik  dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi z dużą sprawnością oraz mobilnością. Kuba jest z nami od początku przygotowań i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postępów w grze. Przed nim jeszcze oczywiście dużo pracy, ale już teraz chcemy by poczuł atmosferę drużyny. Jeszcze w tym sezonie jest juniorem, ale mamy nadzieję, że za rok stanie się pełnoprawnym zawodnikiem PlusLigi i może stać się również przyszłością naszego klubu – powiedział trener Robert Prygiel.

Kuba Sadkowski swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w RCS Czarnych Radom, pod okiem trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego. Wychowanek RCS Czarnych Radom  wystąpił we wszystkich jak dotąd rozegranych sparingach Cerrad Enea Czarnych Radom przed sezonem 2020/2021.