Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

SPORT

Trwają zapisy na królewski bieg w Kozienicach

czwartek, 06 maj 2021 09:11 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Fotorech/pixabay.com
Kamil Zapora

Za miesiąc piękny jubileusz jednej z najważniejszych imprez biegowych w regionie – X Bieg Szlakiem Króla Zygmunta w Kozienicach. Choć zapisy trwają do końca maja, to 87 z 267 miejsc jest już zajętych.

W sobotę 5 czerwca już po raz dziesiąty miłośnicy biegania podążą szlakiem urodzonego w Kozienicach króla Zygmunta Starego. Trasa biegu symbolicznie łączy historyczną część miasta z jego sportowym sercem, czyli zespół pałacowo-parkowy i ośrodek sportu i rekreacji nad Jeziorem Kozienickim.

Jeszcze niedawno organizacja imprezy stała pod znakiem zapytania ze względu na obostrzenia. Dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz cieszy się, że jednak miłośnicy biegania znów będą mogli przyjechać do Kozienic, zwłaszcza że tegoroczny bieg będzie szczególny:

Jak zwykle uczestnicy będą mieli do wybory dwa dystanse: 5 i 10 km. Trasa wiedzie od Jeziora Kozienickiego, przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Zapisywać można się do 31 maja do godziny 18:00 TUTAJ. Limit biegaczy ustalono na 267 osób.

Bieg Szlakiem Króla Zygmunta będzie swoistą inauguracją biegowych imprez w Kozienicach. Na 8 sierpnia zaplanowano w mieście Bieg Wilczym Tropem, a we wrześniu tradycyjnie odbędzie się Energetyczna Dycha.

Impreza objęta jest patronatem medialnym Radia Plus Radom.