Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Mistrzostwa Mazowsza. Medale dla młodych radomian

poniedziałek, 14 czerwca 2021 20:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Radomianie wracają na tarczy z Mistrzostw Mazowsza, które odbyły się w ostatni weekend na stadionie warszawskiego AWF.

Wysoką formę potwierdziła sztafeta żeńska 4 x 100 m w składzie: Natalia Szczęsna, Nikola Brożyna, Julia Adamczyk i Natalia Nowak. Uzyskując wynik  48,74 s umocniły się one na 3 pozycji w Polsce. Warto dodać, że zawodniczki wygrały swoje koronne konkurencje - informuje Artur Błasiński z Radom Biega. Mistrzyniami Mazowsza zostały: w skoku w dal Julia Adamczyk, Natalia Nowak na 200 m, a Nikola Brożyna na 100 m przez płotki.

Mistrzami Mazowsza zostali Hubert Kolasiński na dystansie 110 m przez płotki, Filip Faliński w rzucie oszczepem, Krystian Andryszczyk w biegu na 800 m, Denis Oraczko na dystansie 2000 m przez przeszkody. Uzupełnieniem złotych medalistów są medale Tomasza Gizickiego – 3 miejsce na dystansie 100 m, 2 miejsce zajęła Gabrysia Gołąbek w pchnięciu kulą, 2 miejsce Julii Stańczyk w rzucie oszczepem. Mateusz Gos zajął 2 miejsce w biegu na 1500 m i Kacper Jedynak 3 miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

Warto dodać, że w reprezentacji wystąpiło młode pokolenie zawodników, którzy udanie reprezentowało UKS Technik na warszawskim stadionie: Amelia Karolak, Wiktoria Gadajska, Ania i Marta Kaczkowska, Jakub Mosionek, Piotr i Jakub Abramczyk, Alan Tomczyk oraz Lena Wilczyńska - dodaje Artur Błasiński z Radom Biega. Są to zawodnicy, którzy za rok będą się liczyli w zawodach rangi mistrzowskiej.