Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

SPORT

IV Ogólnopolski Bieg "Drzewica Summer Run 2021"

piątek, 30 lipca 2021 07:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/Fotorech
Elżbieta Warchoł

Gmina Drzewica i Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy organizują IV Ogólnopolski Bieg "Drzewica Summer Run 2021". Zawody na dystansie 5 km zostaną rozegrane w niedzielę, 15 sierpnia. Start o godz. 11.00. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Wanda Panfil - jedyna polska mistrzyni świata w maratonie.

„Drzewica Summer Run” jest biegiem ulicznym. Trasę o długości 5 km stanowią trzy pętle: ul. Stanisława Staszica – ul. Szkolna – ul. Braci Kobylańskich – ul.  Stanisława Staszica.

Start i meta będą zlokalizowane przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy (ul. Stanisława Staszica 22), natomiast biuro zawodów ma się mieścić w sali USC (budynek Urzędu Miejskiego w Drzewicy, parter po prawej stronie).

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik "Drzewica Summer Run" w dniu imprezy musi mieć ukończone 15 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedstawienia pisemnej zgody rodzica lub innego przedstawiciela ustawowego na udział w zawodach i wzięcia za nie pełnej odpowiedzialności.

Zgłoszenia on-line za pośrednictwem strony: zapisy.inessport.pl/. Opłatę startową (30 zł) trzeba wnieść podczas rejestracji.

Termin zgłoszeń internetowych upływa 9 sierpnia 2021 r. lub po wyczerpaniu limitu miejsc (150 startujących). O udziale decyduje kolejność wniesienia opłaty startowej, a nie kolejność zapisów na listę startową.

Organizator w pakiecie startowym zapewnia uczestnikom: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, komplet agrafek, pamiątkową koszulkę, napoje i posiłek regeneracyjny na mecie oraz medal ukończenia biegu.  Możliwość wyboru rozmiaru koszulki istnieje do 15 lipca 2021 r.

Impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Podczas biegu będzie obowiązywał elektroniczny pomiar czasu. Pierwsze trzy osoby w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn open otrzymają nagrody rzeczowe, puchary oraz upominki. Puchary i upominki zostaną również przyznane w podkategoriach wiekowych:

* 15-19 lat,

* 20-29 lat,

* 30-39 lat,

* 40-49 lat,

* 50 lat i więcej.

Szczegółowe informacje na temat biegu można uzyskać u organizatorów:

* Gmina Drzewica, ul. Stanisława Staszica 22, 26-340 Drzewica, e-mail: , tel. 48 375 60 91;

-  osobą odpowiedzialną za organizację jest Piotr Bajerowski, tel. 531 452 944, e-mail: , pokój 13 Urzędu Miejskiego w Drzewicy.

* Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy, ul. Stanisława Staszica 5, 26-340 Drzewica, email: .

Zadanie publiczne „Drzewica Summer Run 2021” jest współfinansowane ze środków Województwa Łódzkiego w ramach konkursu „Wydarzenia sportowe na plus”.