Radomiak wygrał z Zagłębiem Lubin

niedziela, 21 sierpnia 2022 17:22 / Autor: Cyprian Baranowski
radomiak.pl / fot. Marek Kwasowski
Cyprian Baranowski

W niedzielę, 21 maja Radomiak Radom zmierzył się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wywalczyli cenne trzy punkty, pokonując ,,Miedziowych” 1:0.

Mecz rozpoczął się nerwowo dla radomskiej drużyny, bowiem już w drugiej minucie żółtą kartką ukarany został Mateusz Cichocki. Nieco ponad 60 sekund później ,,Zieloni” otrzymali pierwsze ostrzeżenie od podopiecznych Piotra Stokowca. Filip Starzyński uderzył mocno zza pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach spotkania, gra uspokoiła się, choć optyczną przewagę mieli po swojej stronie gospodarze. Z akcji na akcję lepiej grał Radomiak. W 25. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Roberto Alves. Strzał został jednak zablokowany. Kilka minut później, Arkadiusz Woźniak miał bardzo korzystną sytuację do otworzenia wyniku meczu, jednak świetną paradą popisał się Filip Majchrowicz. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie stworzyły sobie klarownych okazji do strzelenia bramki. Po pierwszej połowie na tablicy wyniku widniał bezbramkowy remis. Początek drugiej odsłony to kolejna szansa na zdobycie gola przez ,,Miedziowych”. Gdy piłka zmierzała w kierunku piłkarzy Zagłębia, którzy mieli przed sobą pustą bramkę, uprzedził ich Mateusz Cichocki i wybił piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później, bramkarza Zagłębia zaskoczyć chciał kapitan gości, Leandro, który oddał uderzenie prosto w bramkarza. Ten sparował piłkę na rzut rożny. Coraz groźniejszy był Radomiak. Stuprocentową okazję miał Luis Machado, który przestrzelił z odległości kilku metrów od bramki. W 71. minucie, tym razem Filipe Nascimento wybił piłkę z linii bramkowej Radomiaka. Niewiele później uderzył Maurides, którego strzał został zablokowany. W 76. minucie wynik spotkania otworzył Radomiak Radom. Raphael Rossi uderzeniem głową, pokonał Kacpra Bieszczada. Po zdobyciu gola obraz meczu nie zmieniał się. Zagłębie próbowało atakować, a RKS bronił się i czekał na swoje okazje. Kolejne sytuacje kreowane przez lubinian nie przyniosły spodziewanych efektów i wynik meczu nie uległ zmianie.

Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 0:1 (0:0)

KGHM Zagłębie Lubin: Bieszczad – Giorbelidze (79’ Bartolewski), Jach, Kopacz, Woźniak – Łakomy, Makowski – Chodyna (62’ Gaprindashvili), Starzyński (62’ Hinokio), Dieng (79’ Bohar) – Dolezal (83’ Kobusiński)
RKS Radomiak Radom: Majchrowicz – Abramowicz, Cichocki, Rossi, Grzybek – Cele (90+2’ Łukasik), Nascimento, Alves – Machado (80’ Pik), Maurides (81’ Feliks), Leandro (66’ Semedo)