Radomiak awansował do 1/16 finału Pucharu Polski

środa, 31 sierpnia 2022 15:25 / Autor: Cyprian Baranowski
Cyprian Baranowski

Radomiak Radom w 1/32 finału, Fortuna Pucharu Polski zmierzył się na wyjeździe z RKS-em Radomsko. Radomianie pewnie pokonali czwartoligowca 3:0.

,,Zieloni” już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Dominika Sokoła. Po pierwszej połowie, podopieczni Mariusza Lewandowskiego mieli dwa trafienia przewagi nad rywalami. Autorem gola był nowy napastnik radomskiej drużyny – Michał Feliks. W trakcie drugiej części pojedynku, w 74. minucie wynik spotkania ustalił Dariusz Pawłowski.

RKS Radomsko – Radomiak Radom 0:3 (0:2)
RKS Radomsko: Daniel Niźnik - Jakub Załucki, Bartosz Machaj (87 Adrian Cheliński), Łukasz Bocian, Juliusz Molis, Krystian Białas (60 Mateusz Gołda), Kacper Kokoszczyk (46 Igor Górniak), Krystian Kolasa, Michał Włodarek (78 Wiktor Śmigielski), Stanisław Domaniecki, Szymon Kożecki.
Radomiak: 12. Jakub Ojrzyński - 4. Mateusz Grzybek (46 Daniel Łukasik), 3. Pedro Justiniano (46 Mateusz Cichocki), 26. Aleksander Gajgier, 5. Dariusz Pawłowski - 7. Lisandro Semedo (46 Nikolas Korzeniecki), 8. Luizão, 22. Tiago Matos (67 Jakub Snopczyński), 14. Jakub Nowakowski, 97. Dominik Sokół - 99. Michał Feliks (77 Józef Kolasa)