Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

SPORT

Mistrzostwa Radomskich Szkół w Szachach

czwartek, 13 kwietnia 2023 20:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/stevepb
Elżbieta Warchoł

Otwarte Mistrzostwa Radomskich Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w Szachach Żołnierzom Niezłomnym odbędą się 21 i 22 kwietnia 2023 roku w Radomiu. Zawody mają charakter innowacyjny, ponieważ zakładają przeprowadzenie wstępnych eliminacji w Internecie na portalu Lichess.org. Finał odbędzie się stacjonarnie w Radomiu.

Otwarte Mistrzostwa Radomskich Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych mają na celu zbliżenie młodych ludzi z różnych środowisk szkolnych oraz przełamanie barier międzyszkolnych i różnic grupowych. Udział w zawodach jest bezpłatny. W mistrzostwach mogą nieodpłatnie startować uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Aby wziąć udział w rozgrywkach należy nieodpłatnie dołączyć do klubu: https://lichess.org/team/akademia-szachowa-marka-niedzwieckiego.

Eliminacje odbędą się 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:00 w formie online. Po dołączeniu do klubu uczestnicy będą mogli jednym kliknięciem dołączyć do wydarzenia eliminacji na portalu lichess.org. Finał zostanie rozegrany stacjonarnie 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00.

Więcej informacji na stronie Fb.com/uksroszada. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy.