Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Ponad 8 tys. widzów obejrzało wygraną Radomiaka

sobota, 07 października 2023 15:33 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Półtora miesiąca czekali kibice na zwycięstwo Radomiaka Radom. 11 kolejka PKO Ekstraklasy była szczęśliwa dla Zielonych nie tylko z powodu strzelenia 3 bramek ŁKS Łodź, ale i z powodu przekazania 30 mln złotych z Polskiego Ładu na wybudowanie dwóch trybun na stadionie przy ulicy Struga.

Radomiak pierwszego gola zdobył po stałym fragmencie gry. Była 20. minuta spotkania kiedy to na dośrodkowanie zdecydował się Rafał Wolski. Piłka po strzale głową Pedro Henrique wylądowała w siatce ŁKS. Następna bramka padła 16 minut później. Po strzale Jana Grzesika, piłkę niefortunnie przeciął Marcin Flis i tym samym dla Zielonych padł gol samobójczy. Na 3:0 podwyższył Semedo po strzale głową. W następnej kolejce Radomiak podejmie Koronę Kielce.

Radomiak Radom - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

1:0 - Pedro Henrique 20'
2:0 - Marcin Flis 37' - sam.
3:0 - Edi Semedo 70'

Sędziował: Karol Arys (Szczecin).