Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Inne

Antoni Bal wygrywa w bokserskim debiucie

niedziela, 18 lutego 2024 12:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Debiutujący w bokserskim ringu Antoni Bal w widowiskom stylu już w drugiej rundzie wygrał swoją pierwszą walkę, podczas II Memoriału Grzegorza Skrzecza w Warszawie pokonując przed czasem Kubę Dawejnisa w pojedynku w kategorii Kadet 80 kg. 

14-latek z Radomia w ostatnich latach swoją sportową pasję realizował rywalizując z sukcesami w międzynarodowych zawodach kartingowych jako członek Kadry Narodowej i zawodnik zespołu Parolin Kratki.com.Niedawno postanowił jednak zmienić dyscyplinę i we wrześniu ubiegłego roku pod okiem braci Rafała i Bartłomieja Doboszów rozpoczął treningi bokserskie w klubie BTS 1926 Broń Radom.
 
„Mimo sukcesów i miłości do kartingu zwyczajnie za bardzo urosłem, dlatego postanowiłem spróbować czegoś nowego – mówi Antoni Bal, który zaledwie kilka dni temu odebrał wyróżnienie w kategorii Sportowa Nadzieja Roku, jaką przyznało mu jury Plebiscytu Sportowego Echa Dnia. – Sobotnia walka była moim debiutem, ale dzięki intensywnym treningom w BTS 1926 Broń Radom pod okiem trenerów Rafała i Bartłomieja Doboszów byłem do niej dobrze przygotowany i cieszę się, że zakończyła się dla mnie zwycięstwem przed czasem. Bardzo dziękuję całemu mojemu zespołowi. Nie mogę doczekać się kolejnych walk i eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży".
 
„Antek pokazał dzisiaj nie tylko świetną technikę, ale i ogromną charyzmę, w debiucie pokonując bardziej doświadczonego rywala – mówi trener Antoniego, Rafał Dobosz. – Co ważne, jego przeciwnik jest leworęczny, a to zawsze dodatkowe utrudnienie. Mimo wszystko Antek zakończył walkę przed czasem i otrzymał wiele pochwał od obecnych na zawodach trenerów. Pokazał też dużą dojrzałość, nie tylko świetne realizując założenia wypracowane podczas treningów, ale też słuchając podczas walki rad ze swojego narożnika. To zawodnik, który ma psychikę prawdziwego sportowca i duże szanse, aby już niedługo zakwalifikować się do najbardziej prestiżowego turnieju dla młodzieży w Polsce".
 
W dniach 9-10 marca 2024 roku Antoni weźmie udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów, które odbędą się w Ciechanowie i do których będzie przygotowywał się w najbliższych tygodniach. Z rywalizacji w kartingu nie rezygnuje z kolei młodszy z braci, Franciszek, który podobnie jak Antoni został wyróżniony tytułem Sportowej Nadziei Roku. 14-latek zamierza kontynuować swoje międzynarodowe starty i ponownie reprezentować zarówno Kadrę Narodową, jak i zespół Parolin Kratki.com. Sezon rozpocznie jednak tym razem z opóźnieniem, z uwagi na niedawną kontuzję obojczyka.

info: Media4Racing Michał Fiałkowski.