Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

SPORT

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu!

wtorek, 26 marca 2024 13:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Takiego turnieju w Radomiu nie było od lat. Zanim najlepsze ekipy Starego Kontynentu zagrają o Puchar Henriego Delaunaya, reprezentacje naszych szkół podstawowych czeka rywalizacja w turnieju Mini Euro Radom 2024.

Fani futbolu w Polsce czekają na barażowe rozstrzygnięcia i ewentualny awans kadry narodowej do turnieju finałowego Euro 2024. Reprezentacje radomskich szkół od kilku tygodni natomiast już szlifują formę przed wyjątkowymi rozgrywkami, które stoczą na wzór europejskiego czempionatu. Rywalizacja toczyć się będzie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Inauguracja zmagań nastąpi 5 kwietnia. Wielki finał zaplanowany został na 17 kwietnia - mówi Michał Podlewski koordynator Mini Euro Radom 2024.

Do zmagań przystąpią reprezentacje szkół podstawowych, które na czas Mini Euro Radom 2024 będą reprezentować poszczególne kraje. Do rywalizacji przystąpią więc: PSP 2 (Czechy), PSP 3 (Polska), PSP 5 (Belgia), PSP 9 (Szwajcaria), PSP 13 (Hiszpania), PSP 15 (Francja), PSP 18 (Austria), PSP 21 (Holandia), PSP 22 (Portugalia), PSP 23 (Szkocja), PSP 24 (Turcja), PSP 28 (Włochy), PSP 29 (Niemcy) i PSP 34 (Anglia) - wymienia Michał Podlewski koordynator Mini Euro Radom 2024.

- Największą satysfakcję sprawił nam odzew, z jakim się spotkaliśmy. Opiekunowie drużyn przekonują, że młodzi piłkarze, gdy tylko pojawiła się informacja o turnieju, codziennie przypominali swoim wychowawcom o zgłoszeniu - tłumaczy Michał Podlewski, koordynator Mini Euro Radom 2024. - Co ciekawe, w tym roku będziemy mieli wysyp tego typu imprez w całej Europie, ale najprawdopodobniej to w Radomiu odbędzie się pierwsza z nich - dodaje. - Mamy nadzieję, że turniej będzie okazją dla wielu młodych adeptów futbolu, żeby objawi swój talent i wykonać kolejny krok w stronę realizacji sportowych marzeń.

Organizatorem Mini Euro Radom 2024 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Turniej realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia.