Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /SPORT/Czarni wygrali mecz, ale przegrali Złotego Seta...

Sport w Radomiu

Czarni wygrali mecz, ale przegrali Złotego Seta...

20 kwiecień 2018 / Tekst

Cerrad Czarni Radom pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:0, ale w Złotym Secie lepsi byli goście. Czarni zakończyli sezon na 10. miejscu w PlusLidze

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

W pierwszym meczu Aluron wygrał 3:1. Czarni, żeby zająć 9. miejsce musieli nie tylko pokonać "Jurajskich Rycerzy", ale też wygrać Złotego Seta.

Mecz rozpoczął się od autowej zagrywki Grzegorza Pająka. Cerrad Czarni Radom wyszli na prowadzenie 5:3 po asie serwisowym Dimy Teryomenko. Kolejne piłki to festiwal zepsutych zagrywek z obu stron. Dopiero przy stanie 8:6 dla Czarnych piłkę przebił Norbert Huber. Punkt z tej akcji zdobyli jednak goście, którzy po chwili wyszli na prowadzenie 10:9. Jako pierwszy o czas poprosił trener Aluronu - Emanuele Zanini. Szkoleniowiec zareagował w ten sposób na serię trzech punktów z rzędu Czarnych (13:12). Kolejne dwie piłki również wygrali radomianie i ponownie o przerwę poprosił trener Zanini. Goście popełniali proste błędy i po chwili było już 20:15 dla Cerrad Czarnych Radom. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali seta 25:18 i wyszli na prowadzenie 1:0.

Drugi set rozpoczął się od dobrej gry Cerrad Czarnych Radom. "Wojskowi" szybko zbudowali przewagę i przy stanie 8:3 o czas poprosił trener Aluronu. Radomianie grali skutecznie i niedługo później na tablicy mieliśmy już 17:10 dla Czarnych. W końcówce seta trener Robert Prygiel postanowił odmłodzić skład. Z boiska zeszli Dejan Vincić i Michał Filip, a za nich weszli Kamil Droszyński i Jakub Ziobrowski. Siatkarze Aluronu rzucili się do odrabiania strat. Po chwili Czarni prowadzili już tylko 21:18. W końcówce "Wojskowi" nie dali rywalom szans, wygrali seta 25:19 i prowadzili już 2:0.

Czarni mieli mocne wejście w trzecią odsłonę. Prowadzenie 4:0 już na początku seta zmusiło Emanuele Zaniniego do interwencji i poproszenia o czas. Kolejne trzy punkty zdobyli siatkarze Aluronu. Goście doprowadzili do remisu 5:5, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie. Przewaga Czarnych utrzymywała się na poziomie 1-2 punktów. Gdy wydawało się, że "Wojskowi" zbudowali bezpieczną przewagę, goście zdobyli kilka punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 16:15. O czas poprosił trener Robert Prygiel. Skuteczny atak Fornala i potężna zagrywka Żalińskiego sprawiła, że ponownie prowadzili Czarni (17:16). Radomianie wypracowali 3 punkty przewagi - 20:17, a seta zakończyłs skuteczny blok Michała Filipa. 3:0 i o 9. miejscu w PlusLidze zadecydował Złoty Set.

W przerwie przed Złotym Setem obie drużyny zastosowały inną strategię. Czarni więcej czasu spędzili z Jakubem Szyszką, trenerem przygotowania fizycznego, a siatkarze Aluronu ćwiczyli z piłką. Pierwszy punkt Złotego Seta zdobyli radomianie. Kolejne piłki to gra "punkt za punkt". As serwisowy Fornala wyprowadził Czarnych na prowadzenie 6:4. Po chwili jednak był już remis 6:6. Zmiana stron nastąpiła przy minimalnym prowadzeniu Czarnych - 8:7. Kolejne dwa punkty zdobyli siatkarze z Zawiercia i o czas poprosił trener Robert Prygiel. Niewiele to jednak pomogło i trener ponownie zebrał swoich zawodników przy prowadzeniu gości 13:11. Po przerwie "Jurajscy Rycerze" zdobyli punkt i mieli piłkę na 9. miejsce. Pierwszą szczęśliwie obronili Czarni, ale drugą już wykorzystali zawiercianie.

Oznacza to, że Cerrad Czarni Radom zakończyli sezon na 10. miejscu.

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:19, 25:18 - Złoty Set 12:15)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4