Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

3 miliony zł dla gminy Zakrzew

środa, 16 grudnia 2020 11:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gmina Zakrzew przeprowadzi termomodernizację szkoły podstawowej i wybuduje centrum kulturalne w Gulinie. Środki na ten cel będą pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Otrzymane wsparcie to połowa środków, jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na zadania inwestycyjne w przyszłym roku - powiedział wójt Zakrzewa Leszek Margas, który był gościem Radia Plus Radom.

W przyszłym roku gmina planuje przeprowadzić termomodernizację szkoły podstawowej w Zakrzewie. Budynek ma 25 lat i wymaga docieplenia ścian i stropu oraz wymianę dachu. Zostanie też przebudowany budynek oświatowy w Gulinie. Tam powstaną pomieszczenia dla Ochotniej Straży Pożarnej i sala spotkań dla lokalnej społeczności.

- Lada dzień ogłaszamy przetargi, bowiem jesteśmy po uchwaleniu budżetu na 2021 rok. Chcemy je ogłosić jeszcze przed zakończeniem tego roku, bo czeka nas od stycznie zmiana prawa o zamówieniach publicznych. Wracając do budżetu to wydatki inwestycyjne wynoszą ponad 17 mln z czego środki zewnętrzne sięgają 7 mln złotych - powiedział wójt Leszek Margas.

Obecnie trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Cerekwi. Dużym zadaniem będzie przebudowa drogi Mleczków-Cerekiew na odcinku ponad 2 km. Kosztorys opiewa na ok. 5 mln złotych. Środki na ten cel mają pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z wójtem Zakrzewa Leszkiem Margasem rozmawiał Radosław Mizera: