Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko będzie miała herb

wtorek, 30 listopada 2021 16:45 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Komisja Heraldyczna zatwierdziła herb Jedlni-Letniska. Wizualizacja nie jest jeszcze dostępna publicznie, ale wiemy, że zawiera on elementy charakterystyczne dla gminy.

- Czekaliśmy na tę uchwałę Komisji Heraldycznej. Złożyliśmy wniosek na herb, sztandar i pozostałe insygnia, Herb będzie zaprezentowany w odpowiednim momencie. Cieszę się, że samorząd gminy Jedlnia-Letnisko będzie miał swój sztandar, herb, pieczęcie i flagę - powiedział wójt Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

Wójt powiedział także, że herb będzie zawierał elementy charakterystyczne dla gminy.

- Herb zawiera elementy jodełki, która wpisuje się w nasze środowiska. Drugim jest element z figurki, która znajduje się w Piotrowicach - mówi.

W audycji rozmawialiśmy także o podpisanej 25 listopada umowie na dofinansowanie budowy pomostu na zalewie Siczki. Pojawiło się wiele pytań dotyczących tej inwestycji, między innymi o ewentualne zmniejszenie powierzchni użytkowej akwenu, czy też poruszanie się jednostkami pływającymi.

- Kładka znajduje się w odległości 3/4 od zapory, więc w takim miejscu, gdzie nawet jak odbywają się zawody żeglarskie, to tam żaglówki nie dopływają. Łódki bez żagli będą mogły przepłynąć pod spodem - powiedział wójt.

Wciąż nie jest rozstrzygnięty przetarg na tę inwestycję. Przypomnijmy, że wszystkie oferty są zbyt drogie.

- Prowadzę rozmowy z projektantem na temat ewentualnej zmiany technologii słupów, na których będzie posadowiona kładka ze stalli na strunobetonowe. To wizualnie nic nie zmienia, natomiast znacznie obniża koszty - mówi Piotr Leśnowolski.

Z wójtem rozmawialiśmy także o oczyszczeniu zalewu i nagrodzie Animatora Kultury Gminy Jedlnia-Letnisko, która w tym roku trafiła do Jerzego Chrzanowskiego.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: