Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Miłość do Ojczyzny w nutach i strofach (FOTO)

piątek, 08 marca 2019 12:29 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu trwa radomski finał Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Śpiewa i recytuje ponad 300 uczestników.

Konkurs po raz szesnasty zorganizowała Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej. - Cele konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, uczenie ich miłości do Ojczyzny. Dzieci pięknie śpiewają. To jest takie z serca. Mając takie młode pokolenie możemy być spokojni o naszą Ojczyznę - mówi prezes diecezjalnej AK Teresa Połeć. 

Co roku uczestników konkursu gości, także jako współorganizator, Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu. - Tegoroczna edycja wpisuje się jeszcze w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi dyrektor Elżbieta Sobkowiak.

Konkurs przeprowadzony był najpierw w szkołach, a teraz jest etap regionalny w dziewięciu rejonach. W radomskim etapie prezentuje się 308 osób nie tylko z Radomia, ale także np. Gozdu, Zakrzówka, Jedlni-Letniska, Makowca, Zakrzewa, a nawet Szydłowca.

Występy młodych artystów ocenia jury. Muzycznemu przewodniczy Iwona Skwarek, trener wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.

Najlepsi przejdą do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 26 kwietnia w Lipskim Centrum Kultury w Lipsku. Konkursowi medialnie patronuje Radio Plus Radom.