Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień Papieski 2019 - będzie się działo!

czwartek, 10 października 2019 13:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W niedzielę, 13 października w całej Polsce obchodzony będzie XIX Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Publikujemy listę wydarzeń w diecezji radomskiej zaplanowanych na ten dzień.

Poszczególne parafie i grupy podejmują różnorakie działania, by wspólnie uczcić Dzień Papieski, wspominać św. Jana Pawła II i kultywować jego dzieło. W wielu parafiach prowadzona będzie zbiórka, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Dzięki niej uzdolniona młodzież z ubogich rodzin może rozwijać swoje talenty i umiejętności. - W imieniu tych, którzy korzystają z programu już teraz serdecznie dziękuję - mówi ks. Dariusz Kowalczyk - prezes Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i dodaje: - Czasem jeden dobrze wykształcony i mądry człowiek może zmienić bieg całych społeczności:

Tradycyjnie zbiórki prowadzą uczniowie i stypendyści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Radomiu. - Podopieczni fundacji pracują w każdym zawodzie, jaki możemy sobie wymyślić, robią to dobrze. Mają bardzo dobry fundament - budują na Janie Pawle II - mówi Ewa Mężyk - nauczycielka w PSP 32, opiekunka stypendystów:

Zbiórka jest inicjatywą ogólnopolską, ale również poszczególne parafie z diecezji radomskiej podejmują działania w związku z Dniem Papieskim.

W parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 dziękczynna procesja różańcowa ze świecami wokół kościoła. Również w niedzielę w Oratorium św. Filipa Neri, (ul. Grzybowska 22) o godz. 16.00 obejrzeć będzie można spektakl według dramatu Kazimierza Brauna „Powrót Norwida” w wykonaniu Teatru Nie Teraz z Tarnowa.

W radomskiej katedrze Dzień Papieski połączony będzie z zakończeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św., a po niej odbędzie się koncert ku czci św. Jana Pawła II pt. „TOTUS TUUS SUM MARIA” w wykonaniu artystów pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

XIX Dzień Papieski obchodzony będzie również w parafii Matki Odkupiciela w Radomiu. W niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się misterium dedykowane św. Janowi Pawłowi II.

W parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach w niedzielę Różaniec odmówimy zostanie w formie Nabożeństwa Fatimskiego, które rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie uczestnicy pójdą w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Bogaty program uroczystości w ramach XIX Dnia Papieskiego w Szydłowcu. W sobotę, 12 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się uroczysta gala "Skrzydła 2019". To lokalne wyróżnienie przyznawane przez Fundację STREFA JP2 Osobom i Instytucjom szczególnie zaangażowanym w niesienie pomocy innym, a przy tym szerzeniu nauczania św. Jana Pawła II. W niedzielę, 13 października na placu kościelnym szydłowieckiej fary św. Zygmunta sprzedawane będą papieskie kremówki, a dochód przeznaczony będzie na wsparcie stypendystów. O godz. 17.15 odbędzie się Misterium Różańcowe - "To jest moja Matka". Natomiast w poniedziałek, 14 października w przedszkolu "Strefa Karolka" odbędzie się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Dzień Patrona. W czasie uroczystości zostanie również odsłonięta tablica z wmurowanym w Nasz Dom kamieniem węgielnym pochodzącym z Domu Karola Wojtyły w Wadowicach. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Przemysław Duda - prezes Strefy JP2:

W Opocznie również nie zabraknie kremówek. W tym roku na opocznian czekać będzie prawie 8 tysięcy ciastek. Zaprasza ks. Leszek Sokół - proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie: 

16 października - w kolejną rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża Fundacja Młodzi Radom po raz kolejny zaprasza go wspólnego odegrania "Barki na sto gitar". Wydarzenie w środę, 16 października o godz. 21.37 na Placu Jagiellońskim w Radomiu. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcą złożyć gitarowy hołd Janowi Pawłowi II.

 20 października w parafii św. Rafała w Radomiu odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Janie Pawle II.

23 października osoby niepełnosprawne dla Ojca Świętego pokonają swoje słabości. W Radomiu odbędzie się "II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II - osób niepełnosprawnych". więcej o wydarzeniu piszemy tutaj.