Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Konkursy na urodziny papieża

poniedziałek, 09 grudnia 2019 08:01 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W przyszłym roku przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji parafia św. Doroty i szkoła podstawowa w Wolanowie zapraszają do udziału w dwóch konkursach.

Adresatami są uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Wolanów.  Konkurs recytatorski odbędzie się pod hasłem "Bliżej poezji św. Jana Pawła II". Organizatorzy zaproponują utwory papieża, które będzie można wyrecytować. Konkurs plastyczny został podzielony na kategorie wiekowe. Przedszkolaki wezmą wraz z rodzicami na warsztat temat "Jan Pawel II - papież rodziny". Uczniowie klas I-III podejmą temat "Jan Paweł II - papież dzieci". Klasy IV-VI wyrażą się plastycznie o Janu Pawle II - papieżu Polaku. Technika  jest dowolna. Określony został jedynie format - A3 i A4.

 Symboliczne są daty, związane z przebiegiem konkursu. - W naszej gminie obchodzimy 20. rocznicę nadania Janowi Pawłowi II honorowego obywatelstwa gminy Wolanów. Dlatego chcieliśmy rozpocząć te konkursy od tej daty - od 10 grudnia. Biorąc pod uwagę, że przybliżamy się do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II tak chcieliśmy poprowadzić te konkursy, aby w tym czasie one się odbyły i przybliżyły dzieciom osobę św. Jana Pawła II - mówi Elżbieta Kazała-Maziarz, katechetka w szkole podstawowej w Wolanowie. Konkursy rozstrzygnięte zostaną 2 kwietnia (rocznica śmierci papieża), a nagrody wręczone zostaną 18 maja. 

Organizatorom zależy na przybliżeniu dzieciom osoby św. Jana Pawła II. Katecheci zdają sobie sprawę z tego, że uczniowie podstawówek nie mieli żadnej szansy na poznanie papieża pdoczas jego pontyfikatu. Urodzili się po prostu po jego śmierci. - Chcemy pokazać Jana Pawła II jako człowieka, który jest tak naprawdę nasz. Chcemy uchronić młode pokolenie przed taką sytuacją, że Jan Paweł II stanie się tylko wielkim anonimowym świętym - dodaje ks. Mariusz Chamerski z parafii św. Doroty w Wolanowie.

Szczegóły w rozmowie poniżej:

TU można zapoznać się z regulaminami konkursów.