Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Urodzinowy tort Pana Jezusa

niedziela, 29 grudnia 2019 18:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Były prezenty, kolędy i pyszny tort. Po raz drugi oddział Akcji Katolickiej w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu zaprosił na Urodziny u Pana Jezusa.

Bożonarodzeniowe spotkanie dla rodzin z dziećmi odbyło się 29 grudnia w święto Świętej Rodziny. Rozpoczęło się od procesyjnego wejścia do kościoła, któremu przewodniczył proboszcz ks. Roman Adamczyk. Na dzieci czekały pytania dotyczące historii Bożego Narodzenia oraz słodkie nagrody. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Dzieci przyniosły na urodzinowe spotkanie do kościoła NSJ na Glinicach w Radomiu upominki dla dzieci - podopiecznych Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, które złożyły przy stajence. Uwieńczeniem urodzinowego spotkania był ... pyszny tort, którym zajadali się wszyscy niezależne od wieku:

 Po raz drugi takie spotkanie zorganizował Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NSJ na Glinicach. Prezes Teresa Wolska:

Urodzinowe dary przyniesione przez dzieci będą przekazane dzieciom - podopiecznym Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Magda Jankowska wolontariusz akcyjny:

 12 stycznia w kościele NSJ na Glinicach odbędzie się kolędowanie przy żłóbku. Z koncertem kolęd wystąpi chór parafialny.