Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Wydarzenia

Weź udział w Charytatywnym Biegu Papieskim i wygraj!

piątek, 08 maj 2020 15:22 / Autor: Radosław Mizera
foto: StockSnap/pixabay
Radosław Mizera

Charytatywny Bieg Papieski organizuje Fundacja Młodzi Radom razem ze Stowarzyszeniem Biegiem Radom oraz Duszpasterstwem Akademickim. To będzie jeden z pierwszych projektów "Życie na 100" z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Dochód zostanie przekazany domom pomocy społecznej w diecezji radomskiej.

Ks. dr Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży powiedział, że św. Jan Paweł II był wielkim przyjacielem młodych i propagatorem zdrowego stylu życia. - Dlatego też chcemy w sposób szczególny uczcić ten dzień. Z tego powodu organizujemy projekt "Życie na 100", który ma na celu stworzenie żywego pomnika pamięci naszego Papieża - powiedział ks. Wilk.

W ramach projektu będą organizowane różne inicjatywy. - Stwórzmy razem piękne dzieło naszej miłości i wdzięczności za osobę Jana Pawła II - zachęca ks. Wilk.

Na przebiegnięcie dystansu 10 kilometrów (bądź 5 kilometrów dla dzieci do 15. roku życia) jego uczestnicy bedą mieli aż trzy tygodnie. Trasę biegu można przebiec, przejść, przejechać rowerem, na rolkach, deskorolce, czy hulajnodze. - Każdy z nas zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa będzie mógł przebiec dystans w miejscu, które sobie wybierze, czy to pobliski las, trasa do pracy czy spacer po parku z rodziną, dowolność jest ogromna - powiedział ks. Mariusz Wilk.

Wpisowe wynosi 60 złotych. Pierwsze zebrane środki zostaną przekazane siostrom z Domu Pomocy Społecznej w Radomiu na pomoc w walce z COVID-19.

Na stronie: www.biegiemradom.pl można dokonać rejestracji na Bieg Papieski i zakupić pakiet startowy, następnie przebiec wyznaczony dystans i udokumentować to zdjęciem, które należy wysłać na adres: i po zweryfikowaniu wiadomości organizatorzy wyślą pakiet startowy oraz pamiątkowy medal.