Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Dziś jest: 22 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Cały świat pości i modli się w intencji powstrzymania epidemii

czwartek, 14 maj 2020 08:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Pexels)
Weronika Chochoł

Z inicjatywy papieża Franciszka czwartek, 14 maja uczyniony został dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy włączają się przedstawiciele rożnych religii z całego świata. 

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Pomysł międzyreligijnej modlitwy o ustanie pandemii pochodzi od Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, który reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w lutym 2019 roku w Abu Zabi. Inicjatywę wspólnego wołania do Boga o ustanie pandemii poparł Ojciec Święty Franciszek.

"Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusaˮ – powiedział Ojciec Święty Franciszek do wiernych w niedzielę, 3 maja po modlitwie Regina Coeli.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również - zgodnie z własną wiarą i tradycją - przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Zapraszam serdecznie do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy - zachęca Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Jak przeżyć ten dzień? O modlitwie i wyrzeczeniu mówi ks. bp Piotr Turzyński. - Chodzi o ofiarę serca. O to, by ofiarować Panu Bogu w tej intencji coś, co nie jest łatwe, nie należy do codziennej rutyny: