Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pochwalcie się, gdzie modlicie się w czasie wakacji!

niedziela, 05 lipca 2020 11:09 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Ruszyła inicjatywa #WakacyjneMsze. To zachęta do uczestnictwa w Eucharystii w czasie urlopów, a jednocześnie przypomnienie, że nie ma wakacji od Pana Boga. 

Konferencja Episkopatu Polski zachęca do udostępniania w mediach społecznościowych zdjęć kościołów czy kaplic, w których modliliśmy się podczas wyjazdów. Zdjęcie warto opatrzyć hasztagiem #WakacyjneMsze. 

- Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnych Mszy Świętych, które są nam potrzebne do dobrego funkcjonowania duchowego, podobnie jak wypoczynek - mówi ks. Paweł Rytel-Adrianik - rzecznik KEP: 

- W ten sposób dzielimy się odkrywanymi miejscami, ale również dajemy świadectwo naszej wiary i potrzeby Eucharystii w codziennym życiu, która szczególnie uwidoczniła się w czasie pandemii, w okresie, gdy dostęp do uczestnictwa w Mszach św. był poważnie ograniczony” - dodaje ks. Paweł Rytel-Adrianik. 

O obowiązku uczestnictwa w Mszach św. - również w czasie wakacji, przypomina także Biskup Radomski Henryk Tomasik. Apel pasterza diecezji radomskiej znaleźć można tutaj

Zapraszamy do nas: