Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Akcja Katolicka wyruszyła na rowerach na Jasną Górę

środa, 08 lipca 2020 13:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W intencji rodziny, ojczyzny czy powstrzymania pandemii... Różne motywy, ale ten sam cel - Jasna Góra. W środę, 8 lipca po raz 9. wyruszyła pielgrzymka rowerowa Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Pątnikom przyświeca hasło "Wielka tajemnica wiary". 

W tym roku na pielgrzymi szlak wyjechało 37 osób. Pielgrzymka wyjechała z parafii Opatrzności Bożej na radomskich Wośnikach, gdzie sprawowana była Msza św. na rozpoczęcie. Pątnicy pobłogosławieni zostali również relikwiami św. Jana Pawła II. 

Tegoroczna pielgrzymka rowerowa stała pod znakiem zapytania. - Czekaliśmy na wytyczne z sanepidu, organizacja takiego wydarzenia to duża odpowiedzialność, ale damy radę! Z Bożym błogosławieństwem dojedziemy do celu - przekonuje Jerzy Skórkiewicz z Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. 

Boże błogosławieństwo - to jedno, ale pielgrzymi musza również spełniać zasady sanitarne - wyjaśnia Jerzy Skórkiewicz: 

Pan Andrzej na rowerową pielgrzymkę wyjeżdża już czwarty raz. W sercu wiezie intencje swoje i swoich bliskich: 

Pani Danuta trudy pielgrzymowania podejmuje w intencji nieuleczalnie chorej córki. Na trasę wyjechała z uśmiechem i werwą: 

Studenci Rafał i Jarosław kilka razy uczestniczyli w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku postanowili zmienić formę pielgrzymowania: 

Pielgrzymi w Częstochowie będą w piątek popołudniu. W sobotę spotkają się z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. - Tradycją naszej grupy jest przejście na odsłonięcie obrazu o godz. 5.30, natomiast o godz. 9.00 będziemy uczestniczyli w części wspólnej pielgrzymki krajowej - wyjaśnia Jerzy Skórkiewicz:

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyrusza już po raz 15. 

Zapraszamy do nas: