Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Wydarzenia

Pielgrzymka z Opoczna tylko duchowa

piątek, 17 lipca 2020 16:24 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńska kolumna pielgrzymki w tym roku nie wyruszy na Jasną Górę. – Nie planujemy klasycznego pielgrzymowania, raczej pielgrzymowanie duchowe – wyjaśnia ks. Sławomir Ogorzałek, kierownik opoczyńskiej kolumny pielgrzymki.

Z uwagi na zagrożenie wynikające z koronawirusa opoczyńska kolumna pielgrzymki w tym roku nie wyruszy na swój pątniczy szlak. – Nie planujemy klasycznego pielgrzymowania, raczej pielgrzymowanie duchowe – wyjaśnia ks. Sławomir Ogorzałek, kierownik opoczyńskiej kolumny pielgrzymki. Jak dodaje, w tym roku opoczyńska pielgrzymka miała obchodzić jubileusz 30-lecia. Z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego być może 13 sierpnia wyruszy tylko autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. – Chociaż w ten sposób chcielibyśmy zaznaczyć właśnie tę 30. opoczyńską pielgrzymkę – dodaje ks. Sławomir.

W opoczyńskiej kolumnie pielgrzymki co roku na Jasną Góre szło około 1200 osób. Kolumna składa się z pięciu grup. Najliczniejsza jest wśród nich, a także często w całej pielgrzymce radomskiej, grupa drzewicka. W ubiegłym roku właśnie z drzewicką granatową piątką weszło na Jasną Górę 452 pątników.