Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

W upale nasi pątnicy zbliżają się do Częstochowy

wtorek, 11 sierpnia 2020 10:11 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Ks. Krzysztof Bochniak
Magdalena Gliszczyńska

 - Pogoda jest wyjątkowa, bardzo gorąca. Od samego rana idąc nie widzimy żadnej chmury na niebie, od rana mocno świeci słońce - mówi ks. Krzysztof Bochniak wicedyrektor 42. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

To kolejny, szósty już dzień w drodze do Częstochowy. - Upały z jednej strony są niebezpieczne, ale z drugiej jeszcze bardziej jesteśmy za siebie odpowiedzialni, jeszcze bardziej troszczymy się o siebie nawzajem – podkreśla ks. Krzysztof Bochniak, wicedyrektor Pieszej Pielgrzymki.

W upale, przy wysokich temperaturach, w mocnym słońcu wędrują pielgrzymi Diecezji Radomskiej. Na Jasną Górę dotrą w czwartek, 13 sierpnia. Jak pogoda wpływa na pielgrzymowanie, jak mieszkańcy poszczególnych miejscowości przyjmują pielgrzymów – o to zapytaliśmy wicedyrektora pielgrzymki, z którym rozmawialiśmy dzisiaj rano.

 W tym roku mszy św. na Szczycie Jasnogórskim na zakończenie pielgrzymki diecezji radomskiej będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik w czwartek, 13 sierpnia o godz. 15:00. Transmisję liturgii przeprowadzi Radio Plus Radom na antenie i w internecie. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów duchowych i przyjaciół pielgrzymki do wspólnej modlitwy.

42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszyła tradycyjnie 6 sierpnia. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Eucharystia - Wielka Tajemnica Wiary”. W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia, w tym roku grupy wychodziły na szlak bezpośrednio ze swoich parafii. W sumie nNa Jasną Górę w tym roku pielgrzymuje 11 grup, które liczą ok. 600 osób.