Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Mamy nowych szafarzy Komunii Świętej

sobota, 06 marca 2021 16:32 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

15 mężczyzn powołanych zostało do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Kościele radomskim. Ich głównym zadaniem będzie zanoszenie Komunii Świętej osobom ciężko chorym i niepełnosprawnym. Mszy świętej w radomskiej katedrze przewodniczył 6 marca biskup Marek Solarczyk.

- Kiedy będziecie zanosić Najświętszy Sakrament osobom chorym, tym, które nie mogą opuścić swojego domu, miejcie świadomość tej wielkiej tajemnicy wiary, że jesteście sługami i świadkami miłości Boga – mówił bp Marek Solarczyk.

Dalej pasterz Kościoła radomskiego mówił, że posługa szafarza jest pięknym darem. - Niech to wszystko, co Bóg wam ofiaruje poprzez posługę szafarzy, napełni wasze życie, rodziny pięknymi Bożymi owocami i Bożej miłości. Niech wrażliwość, oddanie i poświęcenie dla tego co przeżywacie z nimi, niech będzie tym bardziej zachętą, aby dla tych, którzy stają się waszą rodziną ducha, również z takim oddaniem podejść, przeżyć i wypełnić to posługiwanie w Kościele – dodał ksiądz biskup.

Szafarzem został Radosław Malinowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. - Kiedy Bóg wzywa, człowiek nie powinien się wahać. Chcę pomagać ludziom, którzy nie mogą przyjść do kościoła i przyjąć Komunię Świętą. To będzie wyjątkowa misja, która nas czeka – powiedział nowy szafarz.

Ks. Tomasz Herc, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej poinformował, że posługę wobec chorych nie mogących uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej podejmuje obecnie w diecezji radomskiej 230 szafarzy.

- Pandemia ograniczyła posługę szafarzy. Chodzą tylko do chorych, którzy o to poproszą. Liczymy, że ten trudny czas się skończy. Dzisiaj cieszymy się 15 nowymi szafarzami. W sumie w naszej diecezji jest już 230 takich osób. To armia ludzi, którzy są oddani Kościołowi i chcą pomagać chorym – powiedział ks. Tomasz Herc.

Kandydatem na szafarza może być mężczyzna pomiędzy 35. a 65. rokiem życia. Musi spełniać szereg kryteriów, m.in. odbyć specjalne przygotowanie liturgiczno-teologiczne, odznaczać się pobożnością i poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych.

Kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej wyznacza proboszcz, który dostrzega taką potrzebę w parafii.