Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

REGION

Za nami Święto Pieczonego Ziemniaka w Owadowie

sobota, 16 września 2023 19:06 / Autor: Piotr Lendzion
foto: Piotr Lendzion
Piotr Lendzion

Festyn rodzinny cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Święto Pieczonego Ziemniaka to impreza odbywająca się cyklicznie w Owadowie. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie “Owadów - wieś z przyszłością” prowadzące miejscową niepubliczną szkołę podstawową. W programie nie zabrakło atrakcji dla całej rodziny oraz przysmaków przygotowanych z ziemniaków, mówi Agnieszka Pasek prezes stowarzyszenia.

Celem organizacji festynu jest międzypokoleniowe przekazywanie wiedzy i tradycji ludowych mówi Monika Płatos, członek stowarzyszenia “Owadów - wieś z przyszłością”

Festyny rodzinne promują wspólne spędzanie czasu dziadków, rodziców i ich pociech. Takie budowanie więzi rodzinnych to siła polskiej kultury mówi minister Marek Suski, który był gościem wydarzenia.

Wśród licznych atrakcji festynu wymienić można turniej piłki siatkowej, dmuchańce, występy dzieci, ale także mniej typowe urozmaicenia. Jedną z nich była obecność klubu motocyklowego.

Swoje stanowisko wystawił również KRUS. Na swoim stoisku reprezentanci Kasy zapraszali do konkursu wiedzy o bezpieczeństwie na wsi dorosłych, dzieci z kolei mogły wziąć udział w quizie o pracach rolniczych, których nie wolno wykonywać osobom poniżej 16 roku życia.

- KRUS jest zawsze blisko społeczności wiejskiej i tego typu imprezy są okazją dla naszej placówki, aby przybliżyć i zadbać o bezpieczną pracę w gospodarstwie rolnym - mówiła Monika Wachniewska z radomskiego KRUSu.

A jak na festynie zorganizowanym przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. Inka w Owadowie bawili się najmłodsi?

Festyny rodzinne na stałe zagościły w kalendarzach lokalnych społeczności regonu radomskiego, a ich popularność pokazuje, że społeczności lokalne wciąż chcą wykorzystywać okazje do wspólnego świętowania.