Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Kozienice

Świąteczne spotkanie polsko-ukraińskie

piątek, 05 kwietnia 2024 09:48 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach zorganizował świąteczne spotkanie dla 29 ukraińskich rodzin.

Od początku wojny w Ukrainie oddział rajonowy PCK w Kozienicach organizuje świąteczne spotkania dla uchodźców zza wschodniej granicy. Wczoraj miało miejsce kolejne z nich w związku z obchodzonymi w ostatnią niedzielę w Polsce Świętami Wielkiej Nocy. Tym razem środki na realizację tego zadania przybyły do Kozienic, aż z Chińskiej Republiki Ludowej o czym mówi prezes oddziału rejonowego PCK Bogumiła Iskra:

Jednak pomoc PCK dla uchodźców wojennych przebywających w Kozienicach nie ogranicza się tylko do okresów Świąt Wielkanocy, czy Bożego Narodzenia. Potwierdza to pani Oksana, która do Kozienic przyjechała wraz z rodziną po napaści Rosji na jej kraj:

Tymczasem oddział rejonowy PCK w Kozienicach nie zwalnia tempa i już planowana jest kolejna akcja polegająca na pokrywaniu części kosztów leków, z czego skorzystają również uchodźcy wojenni z Ukrainy, a powiedziała nam o tym Anna Puzio z PCK:

Na zakończenie wczorajszego spotkania każda ukraińska rodzina otrzymała prezenty w postaci paczek z różnego rodzaju delikatesami. Ponadto każde dziecko otrzymało wielkanocnego zajączka z czekolady.