Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

39. Piesza Pielgrzymka Radomska

W drodze do Matki - Wychowawczyni

wtorek, 08 sierpnia 2017 16:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Idą już trzeci, niektórzy czwarty dzień. Śpiewem wychwalają Boga i wspierają się wzajemnie. Pielgrzymi z drugiej kolumny radomskiej wytrwale kroczą na Jasną Górę.

Za pielgrzymami chłodna noc, jednak atmosfera i serca mimo to są gorące. Pielgrzymi niosą w sercach intencje, a modlitwa i poczucie wspólnoty pozwalają zapomnieć o zmęczeniu i kontuzjach. Niektórzy idą po raz pierwszy, inni na pielgrzymi szlak wybrali się po raz dwudziesty piąty. Wszyscy ze śpiewem na ustach i intencjami w sercach. Łączą ich wiara, determinacja i wygodne buty:

Idźcie i głoście - tak brzmi hasło tegorocznej pielgrzymki. Pątnicy podkreślają, że głoszenie nie skończy się na Jasnej Górze. Chwałę Bożą nieść będą do swoich domów, przyjaciół, do miejsc pracy. Czasem może być ciężko, ale nie wolno się zniechęcić. - podkreślają pielgrzymi:

Po raz pierwszy w pielgrzymce uczestniczy Jakub Dzik, który niedawno nawrócił się. Jak mówi pielgrzymka to dla niego okazja do lepszego poznania Boga:

Pątnicy z drugiej kolumny uczestniczyli dziś Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił biskup Henryk Tomasik, który przypomniał, że naszym wzorem wierności i wdzięczności Bogu powinna być Maryja - najlepsza wychowawczyni:

Po Mszy i krótkim odpoczynku pątnicy wrócili na szlak. Nad ich bezpieczeństwem czuwają funkcjonariusze porządkowi. Kamil Rutkiewicz z grupy szydłowieckiej cieszy się, że w ten sposób może służyć Bogu i ludziom:

Nieodłącznym elementem pielgrzymki jest oprawa muzyczna. Pielgrzymi chętnie włączają się w śpiew, jednak potrzebują prowadzących. Karolina Majchrzak z parafii katedralnej na pielgrzymkę idzie po raz pierwszy i nie wahała się zabrać ze sobą gitary. Czasem jest ciężko, ale warto. - przekonuje:

Pielgrzymi modlą się, śpiewają, rozważają prawdy wiary i pokonują trudności. Jednak pamiętać muszą również o jedzeniu i noclegach. Mimo - czasem - polowych warunków pielgrzymi nie narzekają. Ks. Norbert Skawiński z dekanatu szydłowieckiego wraz ze współpielgrzymującymi zachwyca się poniedziałkowym obiadem:

Pielgrzymi z drugiej kolumny radomskiej nocować będą w Sierosławicach, Dziebałtowie, Kazanowie, Wincentowie i Rudzie Malenickiej. Galerię z wtorkowego pielgrzymowania drugiej kolumny radomskiej znaleźć można tutaj.

ZAPRASZAMY DO NAS