Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: 25 stycznia 2020

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Dla bezpieczeństwa pielgrzymów...

21 lipca 2019, 17:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad siedemdziesiąt osób ze wszystkich kolumn wzięło udział w szkoleniu dla kierujących ruchem podczas 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.  

Szkolenie zorganizowane zostało przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Celem spotkania było przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat kierowania ruchem, praw i obowiązków oraz odpowiedzialności spoczywającej na osobie, która podejmuje się tego zadania. Nie wystarczy założyć kamizelki i zgłosić się do kierownika grupy, by móc kierować ruchem. Do tego potrzebne są uprawnienia, które podczas - zakończonego testem - szkolenia mogli nabyć uczestnicy. - Kierujący ruchem muszą mieć świadomość, że ich funkcja jest bardzo znacząca w ruchu drogowym. Muszą również posiadać wiedzę na temat kierowania ruchem drogowym, a także być świadomi zagrożeń, jakie mogą spotkać na drodze - wyjaśnia prowadzący szkolenie Łukasz Ziółek: 

W szkoleniu udział wzięły zarówno osoby, które mają doświadczenie w kierowaniu ruchem, jak i te, które po raz pierwszy zdecydowały się pielgrzymować w ten sposób. Na spotkaniu przeważali mężczyźni, jednak nie zabrakło również kobiet: 

Zdaniem ks. Mirosława Kszczota - dyrektora 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezi Radomskiej na Jasną Górę to ważne, by aktywnie działać na rzecz poszerzania Kościoła Bożego na ziemi. Pielgrzymka i zaangażowanie się w służbę drugiemu człowiekowi pokazuje, jak wiele osób chce budować Kościół. - Każdy w Kościele ma swoje zadanie. W tym roku będziemy się nad tym szczególnie zastanawiać - mówi dyrektor pielgrzymki: 

 W sobotę, 27 lipca o godz. 13.00 w sali przy parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu odbędą się warsztaty dla służby muzycznej. 

Zapraszamy do nas: