Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

RADOM

Powstało kolejne Branżowe Centrum Umiejętności

poniedziałek, 25 marca 2024 10:37 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rozpoczęło działalność drugie w Radomiu Branżowe Centrum Umiejętności. Powstało w Zespole Szkół Budowlanych i będzie kształcić specjalistów z zakresu prac wykończeniowych.

Celem głównym jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży budowlanej. Swoje zawodowe kwalifikacje będą tu mogli poszerzać zarówno uczniowie, jak i pracownicy branży budowlanej oraz nauczyciele kształcenia zawodowego. – Bardzo się cieszę, że właśnie w tej dziedzinie będzie kształcić nasze nowe Branżowe Centrum Umiejętności. Budownictwo to bowiem jeden z głównych stymulatorów wzrostu gospodarczego. Co ważne, mamy tu zaawansowany technologicznie sprzęt, który będzie wykorzystywany w kształceniu specjalistów z tego zakresu – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

Na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w Zespole Szkół Budowlanych miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 11 mln zł. – To fantastyczna inwestycja w przyszłość. Tego typu placówki i uczestnictwo w takich zajęciach, to jest paszport do dobrze płatnej pracy, a jednocześnie zachęta dla przedsiębiorców, którzy na miejscu będą mieli dobrze przygotowanych specjalistów – dodaje wiceprezydent Łukasz Molenda:

Branżowe Centrum Umiejętności będzie czynne siedem dni w tygodniu - chwali dyr. "budowlanki" Maria Świerczyńska:

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu w Radomiu zostało też uruchomione Branżowe Centrum Umiejętności specjalizujące się w dziedzinie automatyki przemysłowej. Działa ono w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.