Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Bilans Dnia

Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty: Ocenianie zostawmy nauczycielom

wtorek, 02 czerwca 2020 17:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio PLus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Nauczania zdalnego wszyscy musieliśmy się nauczyć. Dziś za wcześnie na ocenę efektywności tego nauczania. Ocenianie uczniów zostawmy nauczycielom – mówi Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, która była gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 2 czerwca.

W poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość. Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach. - Kształcenie zdalne prowadzone jest na tym z samym poziomie co tradycyjne w szkołach. Na pewno to kształcenie wymagało większego zaangażowania ze strony dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców – przyznaje kurator Michałowska.

Ostatnio w szkołach prowadzone były także konsultacje dla uczniów klas IV – VIII oraz szkół średnich. - Z tej możliwości skorzystało 13% uczniów klas IV-VIII z terenu radomskiej delegatury, na Mazowszu to około 5%. W szkołach średnich 4% uczniów skorzystało z konsultacji, jeśli chodzi o delegaturę radomską, a 3% na Mazowszu - informuje Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty. Minister edukacji wskazał też, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Ponad 39 tys. absolwentów szkół średnich na Mazowszu, a 4,7 tys. w delegaturze radomskiej przystąpi do egzaminu maturalnego, w Radomiu to prawie dwa tysiące osób. Szkoły od strony zapewnienia bezpieczeństwa są przygotowane do tych egzaminów – przekonuje Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Rozmawiała Magdalena Gliszczyńska.

Całość rozmowy tutaj:

Zapraszamy do nas: