Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Audycje Radiowe

Mniejsze kolejki w starostwie w Kozienicach. Z pomocą przyszła technologia

czwartek, 15 października 2020 17:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Nowy system w starostwie powiatowym w Kozienicach zwany potocznie kolejkomatem, ma usprawnić obsługę petentów. W tym momencie rozwiązanie zostało wdrożone w wydziale komunikacji i transportu. Co się zmieniło mówiliśmy w audycji Powiat Kozienicki na Fali.

Od września wydział komunikacji i transportu starostwa powiatowego w Kozienicach wprowadził nowe zasady obsługi interesantów związane z zastosowaniem tzw. kolejkomatu. Mówi Bożena Jaworska, naczelnik wydziału:

Co w wypadku kiedy dla kogoś zabraknie miejsc na dany dzień?

Dlatego najlepiej korzystać z rejestracji internetowej:

Sprawy, które możemy załatwić w wydziale komunikacji zostały podzielone na trzy główne grupy:

Naczelnik Jaworska przypomina o niedawnej zmianie w przepisach, która często jest błędnie interpretowana przez kierowców:

Informacje o przynależności spraw do określonej grupy znajdziemy na stronie starostwa w zakładce „Wydział Komunikacji i Transportu” oraz przy biletomacie w budynku urzędu.

Nowy system ma przede wszystkim usprawnić obsługę interesantów. Dzięki niemu naszą wizytę w urzędzie możemy zaplanować co do godziny nawet z tygodniowym wyprzedzeniem:

Technologia jednak nie może zrobić za nas wszystkiego, a skuteczność działania nowego systemu zależy przede wszystkim od nas:

W tym momencie kolejkomat znajduje swoje zastosowanie w wydziale komunikacji i transportu. W ciągu dnia obsługi wymaga w nim około 70 petentów. W przyszłości planowane jest rozszerzenie systemu na wszystkie wydziały starostwa.