Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Bilans Dnia

Być normalnym i zaufać ludziom

środa, 19 czerwca 2024 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To motto ks. Janusza Smerdy, proboszcza parafii świętego Mikołaja w Jedlni koło Radomia. To właśnie ta parafia zwyciężyła w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Aktywna Parafia.

Ks. Smerda, który był gościem Bilansu Dnia przekonywał, że aktywna parafia to aktywni parafianie i proboszcz, który tej aktywności nie przeszkadza, a czasem może nawet do czegoś zmobilizuje i zainspiruje.

- Nasza parafia jest historyczną parafią, zawsze zwracamy na to uwagę. Podczas naszych festynów mówimy, że jeśli chcesz budować swoją przyszłość, musisz kochać i szanować swoją przeszłość. I tę naszą przeszłość co rok odkrywany, pokazując różne elementy historii podczas festynów Przeciw niepamięci. Na bazie tej historii o naszych przodkach budujemy przyszłość - opowiada ks. Smerda.

Przypomnijmy, że celem konkursu organizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej jest wyłonienie wspólnot, które w sposób najbardziej aktywny podejmują inicjatywy ewangelizacyjne, społeczne, duszpasterskie, charytatywne czy sportowe.