Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Nowa kancelaria cmentarza przy Dębowej

środa, 30 września 2015 13:58 / Autor:
fot. mw/rpr
Jego budowa trwała zaledwie 14 miesięcy i powstawała głównie z datków wiernych. Mowa o nowym budynku kancelarii, który ułatwi korzystanie z cmentarza przy ul. Limanowskiego.

Nowy pawilon z zapleczem gospodarczo-usługowym został dziś poświęcony przez ks. infułata Stanisława Pinderę, wikariusza ds. ekonomicznych diecezji radomskiej i oficjalnie otwarty. Ks. Piotr Zamaria, dyrektor cmentarza jest przekonany, że inwestycja usprawni pracę najstarszej radomskiej nekropolii, a jednocześnie poprawi obsługę.

Budynek mieści się przy ulicy Dębowej. To pierwszy etap inwestycji. W planach jest uruchomienie kaplicy sporej pogrzebowej. Budowa trwała 14 miesięcy, ale poprzedziły ją wieloletnie przygotowania. Inwestorem jest parafia św. Wacława. Proboszcz, Ks. Andrzej Tuszyński:

Skala inwestycji, oraz efekt prowadzonych od wielu lat inwestycji na cmentarzu jest także wzorem dla władz miejskich. Wkrótce z nowatorskich rozwiązań skorzysta także cmentarz na Firleju za który odpowiada Gmina Miasta Radomia. Dyrektor, Jan Maciaszczyk:

Wiceprezydent Radomia, Konrad Frysztak:

Obecnie na cmentarzu przy ul. Limanowskiego jest blisko 30 tysięcy grobów. Na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Ofiar Firleja 36 tys.

Zapraszamy do nas: