Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Stowarzyszenie Młyńska dziękuje

sobota, 09 stycznia 2016 16:12 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Blisko 31 firm i instytucji otrzymało podziękowanie za pomoc w organizacji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, podczas opłatkowego spotkania Stowarzyszenia Młyńska "Verum Bonum Pulchrum".

Spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym miało dwojaki charakter, wyjaśnia Zbigniew Skuza – prezes Stowarzyszenia Młyńska: - Spotkaliśmy się z dwóch okazji. Jedna to walne zgromadzenie członków – tak wynika ze Statutu. Druga to opłatek dla członków i tych, którzy pomagają nam w organizacji naszej sztandarowej imprezy – Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Po wspólnej modlitwie i łamaniu się opłatkiem, prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim instytucjom za pomoc i zaangażowanie w organizację Tygodnia. Wśród wyróżnionych znaleźli się m. in.: Muzeum Wsi Radomskiej, Wydawnictwo Polwen, Kino Helios, Parafia Matki Bożej Miłosierdzia, Wodociągi Miejskie, Parafia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Radomska Orkiestra Kameralna, Wydział Sztuki UTH w Radomiu, Zespół Szkół Muzycznych, Miejska Biblioteka Publiczna i Resursa Obywatelska. W sumie podziękowanie otrzymało ok 31 osób, firm i instytucji.

Zaangażowanie osób z zewnątrz w szerzenie kultury chrześcijańskiej cieszy ks. bpa Piotra Turzyńskiego – jednego z inicjatorów i pomysłodawców stowarzyszenia:

Ci, którzy włączyli się w organizację Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej są zgodni – wydarzenie to przybliża odbiorcom kulturę – nie tylko czysto chrześcijańską, a także może mieć wpływ na ich osobowość:

Stowarzyszenie Młyńska "Verum Bonum Pulchrum" cały czas się rozwija i jak zapewnia poseł Wojciech Skurkiewicz – członek stowarzyszenia, kultura chrześcijańska nadal będzie przybliżana wszystkim tym, którzy są jej ciekawi:

Stowarzyszenie powstało przede wszystkim dzięki odrodzeniu się inicjatywy organizacji Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Na bazie tego wydarzenia próbuje rozwijać swoją działalność w sferze t.zw. sztuki wyższej: w malarstwie, rzeźbie czy muzyce. W planach stowarzyszenia jest wystawa prac siostry Natanaeli Błażejczyk. Zbigniew Skuza – prezes stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Młyńska powstało 2 i pół roku temu. W jego skład wchodzą 32 osoby.