Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

W drodze do Strasburga

piątek, 27 grudnia 2013 12:43 / Autor:

Około 90 osób z diecezji radomskiej jest już w drodze do Strasburga. Jutro rozpocznie się tam kolejna Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię. 

 

 

 

Jest to spotkanie młodych chrześcijan z całego świata, organizowane przez wspólnotę z Taize.  Spotkania zainicjował pod koniec lat 70. nieżyjący już brat Roger. Cztery razy młodzież z całego świata gościła Polska. W tym roku Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię zawita do Strasburga we Francji. Wspólnota z Taizé przygotowuje to spotkanie na zaproszenie diecezji katolickich i kościołów protestanckich położonych po obu stronach Renu, we francuskiej Alzacji i niemieckiej Badenii.

Spotkanie rozpocznie się  28 grudnia i potrwa do  1 stycznia 2014 roku. - Nieważne czy jesteś katolikiem, czy jesteś prawosławny, czy jesteś anglikaninem warto jest się spotkać. To jest właśnie ekumenizm. Do tego nas zachęca papież Franciszek, abyśmy tworzyli jedną rodzinę, abyśmy mogli się spotkać, rozmawiać i, to bardzo ważne, modlić się nawet, jeśli nie zgadzamy się - mówi jeden z koordynatorów wyjazdu z Radomia na Taize, ks. Christogonus Uche ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia.  Ks. Chris był już na Taize trzy razy. Podkreśla on integracyjny charakter spotkania, okazję do otwarcia się na innych ludzi i inne kultury. Spotkanie młodych chrześcijan to także sposób na niebanalne przeżycie Sylwestra.

W Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię weźmie też udział biskup radomski i Krajowy Duszpasterz Młodzieży, Henryk Tomasik. Młodzi z diecezji radomskiej wrócą do Polski 2 stycznia.