Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

ŚDM 2016

I Ty możesz być wolontariuszem!

czwartek, 07 kwietnia 2016 08:46 / Autor: Weronika Chochoł
fot. krakow2016.com
Weronika Chochoł
Nabór wolontariuszy z Polski, którzy chcą pomagać przy Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie został przedłużony do końca kwietnia.

Początkowo nabór wolontariuszy krótkoterminowych - pracujących w Krakowie w dniach od 18 lipca do 1 sierpnia - zarówno z Polski, jak i z zagranicy zakończyć się miał 31 marca. Jednak w ostatnich dniach miesiąca zainteresowanie chętnych widocznie wzrosło. Stąd pomysł organizatorów, by nabór przedłużyć do końca kwietnia. - Zapraszamy wszystkich, którzy najpóźniej 30 czerwca ukończą 18 rok życia do tego, aby zostali wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży. Osoby te będą obecne wszędzie tam, gdzie pielgrzymi, więc pole do popisu jest bardzo duże. Każdy wolontariusz będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz pracy w międzynarodowych grupach. - zachęca Dorota Borkowska - z departamentu wolontariatu i rejestracji.

"Jeżeli Twoją życiową misją jest pomnażanie dobra, jeżeli chcesz być narzędziem w Bożych rękach i wierzysz, że On może zdziałać przez nas wielkie rzeczy, jeżeli masz w sobie głębokie pragnienie służby innym, a ponadto odwagę, aby działać mimo różnych przeciwności – zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016!".

Rejestracja wolontariuszy zagranicznych zakończyła się w planowanym terminie, 31 marca. - Wolontariusze międzynarodowi będą mieć przed przybyciem do Polski więcej zadań organizacyjnych, m. in.: zaplanowanie podróży, czy zakup biletów. - mówi Katarzyna Kucik - koordynator sekcji wolontariatu ŚDM. 

Więcej informacji na temat wolontariatu krótkoterminowego, a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.