Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wyprawki szkolne od serca

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 11:12 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

500 "tornistrów pełnych uśmiechu" wydała potrzebującym radomska Caritas. To duża pomoc dla rodzin przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Wyprawki szkolne pochodzą ze zbiórek oraz darowizn osób prywatnych i firm. W tym roku po taką pomoc zgłosiło się zdecydowanie mniej osób. - W zeszłym roku w całej diecezji rozdaliśmy ponad 1450 plecaków. W tym mamy około 500. Oczywiście jesteśmy przygotowani na więcej, ale te osoby, które się do nas zgłosiły otrzymają "tornistry pełne uśmiechu" dla dzieci, które rozpoczynają rok szkolny - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas diecezji radomskiej.

Mniejsza liczba wyprawek nie oznacza jednak zmniejszonej liczby darowizn. - Bardzo dużą pomocą dla rodziny jest rządowy program 500+. Widać, że rodziny przeznaczają te pieniądze właśnie na dzieci. Nie da się oczywiście jednoznacznie powiedzieć, że spadek liczby zgłoszeń jest spowodowany przez program rządowy, ale przypuszczamy, że tak jest - dodaje ks. Drabikowski.

Wyprawki przygotowane przez Caritas zawierają to, co jest najbardziej potrzebne na nowy rok szkolny. - Mamy zeszyty, długopisy, ołówki, farby, kredki, bloki. Wszystkie artykuły, których dzieci potrzebują na rozpoczęcie roku szkolnego. Dla rodzin wielodzietnych i tych, których dochód jest bardzo niski, to bardzo duża pomoc - mówi Iwona Stępniewska, koordynator akcji.

Rodzice potwierdzają, że "tornistry pełne uśmiechu" to dla nich i ich pociech duża pomoc. Dzięki temu podstawowe potrzeby dzieci mogą być zaspokojone.

 

Zapraszamy do nas: