Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

ŚDM 2016

Podziękowania za ŚDM od Kardynała

środa, 21 września 2016 15:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W trakcie uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania m.in. dla Ilony Jaroszek, dyrektorki Muzeum Wsi Radomskiej, Artura Standowicza, wicewojewody mazowieckiego oraz komendanta wojewódzkiego policji insp. Tomasza Michułki.

W Domu Arcybiskupów Warszawskich spotkali się przedstawiciele instytucji wspierających „dni w diecezji”, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękując za pomoc przy organizacji tego wydarzenia w obu stołecznych diecezjach kard. Kazimierz Nycz powiedział, że młodzi, którzy przybyli na Mazowsze, wnieśli tu bardzo dużo entuzjazmu i radości:

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy, Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego oraz podległych im instytucji, takich jak policja, straż miejska i pożarna, czy Zarząd Transportu Miejskiego. Był również wicemarszałek Mazowsza a obecnie poseł Leszek Ruszczyk z Radomia:

Opinię obecnego posła Ruszczyka potwierdza Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza:

Mazowsze przygotowało również specjalną aplikację mobilną zawierającą informacje o atrakcjach turystycznych regionu, szlakach, wydarzeniach i obiektach sakralnych.