Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Żonkile już gotowe

piątek, 07 kwietnia 2017 13:26 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Żonkile zostały już ścięte, a w niedzielę będą wręczane przed kościołami wiernym, którzy zechcą finansowo wspomóc osoby chore i cierpiące.

Caritas Diecezji Radomskiej kolejny raz włączyła się w międzynarodową akcję "Pola nadziei". Przede wszystkim chodzi o pomoc osobom chorym na raka. W tym roku zebrane pieniądze posłużą także na zakup specjalistycznego sprzętu oraz edukację i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych. Symbolem akcji jest żonkil. Nawet 3 - 4  tys. takich żonkili będzie rozprowadzanych w Niedzielę Palmową w parafiach diecezji radomskiej. - Dzięki tej akcji chcemy uzmysłowić osobom dorosłym jak i młodzieży jak ważna jest pomoc osobom chorym na raka - powiedziała nam Iwona Stępniewska z radomskiej Caritas.

W ubiegłym roku przy szkołach i parafiach zostało posadzonych kilka tysięcy cebulek.  Dziś kwiaty były ścinane. W inicjatywę włączyli się m.in. uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. 

Z zaangażowana uczniów zadowolona jest Agnieszka Łyżwińska - Czerwińska, opiekun szkolnego wolontariatu w Agrotechniku. - Mam nadzieję, że żonkile będą symbolem nadziei dla tych wszystkich ludzi - powiedziała.

 Patronat nad akcją objął biskup radomski Henryk Tomasik.

 

Zapraszamy do nas: