Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Katolicki Nobel dla Radia Plus

sobota, 07 października 2017 17:03 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. TVP2
Jakub Szczechowski

Radio Plus otrzymało nagrodę TOTUS TUUS, zwaną "Katolickim Noblem". Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Kapituła doceniła audycję "Nocne światła" Pawła Krzemińskiego, która emitowana jest od poniedziałku do czwartku od godz. 23 do 1. - Staram się w aspekcie chrześcijaństwa poruszać sprawy ważne dla życia człowieka, szukać Dobra, Piękna i Prawdy, ale także dotykać zagadnień adekwatnych do pory programu - rzeczy trudnych, bolesnych i związanych z cierpieniem. Jednak nie po to, by epatować mrokami ludzkiej natury, przeciwnie - by w jej ciemnościach szukać Światła. Stąd tytuł programu nawiązujący do blasku Nadziei, cnoty usposabiającej człowieka do czynienia dobra - opisuje swoją audycję Paweł Krzemiński. Zwycięzcę ogłosił prymas Polski abp Wojciech Polak, a nagrodę odebrali ks. Paweł Gronowski, prezes Radia Plus i ks. Jacek Wieczorek, szef programowy sieci Plus i dyrektor Radia Plus Radom.

- Składam serdeczne podziękowania kapitule Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" za dostrzeżenie nas w tym, co jest budowaniem Ewangelii na każdy dzień, albowiem nasza działalność po to przede wszystkim jest i temu służy. W tym miejscu serdeczne podziękowania składam wszystkim naszym współpracownikom, tworzącym sieć diecezjalnych stacji wchodzących w skład Radia Plus i przede wszystkim dziękuję naszym słuchaczom bez których nasza praca nie miałaby głębszego sensu. Ta nagroda - "katolicki nobel", jak niektórzy mówią, jest dla nas mobilizacją do jeszcze większej pracy, do wkładu, którym jest dzieło nowej ewangelizacji, a przez to także chcemy wspierać Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - mówił po odebraniu nagrody ks. Paweł Gronowski.

Warto dodać, że w kategorii "Promocja godności człowieka" nominowany byl o. Hubert Czuma, jezuita z Radomia. To działacz opozycji w PRL i duszpasterz akademicki i ludzi pracy.  Ojciec Hubert Czuma współpracował z Radiem Plus Radom. Był autorem cotygodniowej audycji "Jacy jesteśmy".

TOTUSY przyznaje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w ramach Dnia Papieskiego, a otrzymują ją osoby i instytucje szczególnie przyczyniające się do promocji nauczania św. Jana Pawła II. Jednym z pomysłodawców nagrody był biskup radomski Jan Chrapek.

Transmisję gali przeprowadziła TVP 2.