Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Bezdomni otrzymali paczki i modlitwę

sobota, 23 grudnia 2017 17:43 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Przyjaciele Bezdomnych (fb)
Jakub Szczechowski

Bezdomni otrzymali paczki na święta, pomodlili się i podzielili opłatkiem. Wolontariusze z inicjatywy "Przyjaciele Bezdomnych" odwiedzili ich w miejscach ich bytowania.

 

- Usłyszeliśmy szczere "dziękuję" ze łzami w oczach. Nasi przyjaciele prosili także, aby odwiedzać ich częściej. Przyznali się też, że tkwią w bezdomności i problemie alkoholowym, ponieważ nie potrafią poradzić sobie ze śmiercią bliskich. Próbują zapomnieć o bólu, ale nie potrafią. Jedna z pań powiedziała, że dla niej wigilia nie istnieje, ponieważ w wigilię zmarła jej córka. Ci ludzie bardzo potrzebują modlitwy. Dowiedzieliśmy się także, że w ostatnich dniach zmarło dwóch bezdomnych. Jeden z nich był następny w grafiku do duchowej adopcji - czytamy na profilu fb przedsięwzięcia. Obdarowanie prezentami było możliwe dzięki cichemu darczyńcy.

Głównym celem "Przyjaciół Bezdomnych" jest duchowa adopcja osób, które nie mają domu. Wystarczy odmówić dziesiątkę różańca na tydzień za osobę, którą wskażą organizatorzy. Aby włączyć się to dzieło należu wysłać informację na maila przyjacielebezdomnych@gmail.com). O inicjatywie szeroko informowaliśmy [tu].