Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Polacy spotkają się na Piazza Navona

czwartek, 17 kwietnia 2014 23:00 / Autor:

Będą tańce, modlitwa oraz wybór Chrystusa w siedmiu językach. Polacy będą czuwali w ten sposób przed kanonizacją dwóch papieży.

 

Radom szczepienia

Czuwanie odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia w kościele św. Agnieszki na Piazza Navona. Rozpoczną je o godz. 20 tańce uwielbienia. Do wspólnej radości zaprosi wszystkich animator tańców nad Lednicą, Kazimierz Hojna. Zagrają też Siewcy Lednicy. O godz. 21 uczestnicy czuwania zaśpiewają Apel Jasnogórski. W modlitwę włączy się kardynał Stanisław Dziwisz. W godzinie śmierci bł. Jana Pawła II, czyli o 21.37 rozpocznie się Msza Święta. Po niej będzie można do północy adorować Najświętszy Sakrament. W czasie czuwania odśpiewana będzie litania do bł. Jana Pawła II. Wyjątkowym momentem będzie zawierzenie młodzieży świata Chrystusowi poprzez wybór Chrystusa w siedmiu językach: polskim, włoskim, angielskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim, rosyjskim. Polakom obecnym na modlitwie w kościele św. Agnieszki towarzyszył będzie krzyż Światowych Dni Młodych.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Czuwanie organizują: Wspólnota Lednica 2000, Wspólnota Chrystus W Starym Mieście z Bazyliki Mariackiej w Krakowie oraz Fundacja Jana Pawła II z Rzymu.