Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Biskupi radomscy modlili się w Bazylice św. Piotra

poniedziałek, 18 października 2021 15:55 / Autor: Radosław Mizera
foto: episkopat.pl
Radosław Mizera

Biskupi Marek Solarczyk i Piotr Turzyński modlili się w bazylice świętego Piotra w Rzymie. Uczestniczyli w koncelebrze u grobu św. Piotra Apostoła w Bazylice Watykańskiej, na rozpoczęcie wizyty ad limina apostolorum trzeciej grupy biskupów.

- Modliłem się za całą diecezję radomską, za każdego z was, a w dniu dzisiejszym szczególnie za wszystkich biskupów, kapłanów, polecając w szczególny sposób biskupa Jana Chrapka - powiedział bp Solarczyk przypominając, że dzisiaj mija 20. rocznica tragicznej śmierci drugiego ordynariusza radomskiego.

- Niech Bóg błogosławi w posłudze kapłańskiej. Niech ta posługa przyniesie jak najobfitsze owoce dla całego Kościoła radomskiego. Z okazji św. Łukasza pozdrawiam wszystkie osoby, które służą chorym - dodał ksiądz biskup Marek.

Przed podróżą do Rzymu biskup Solarczyk powiedział w rozmowie z Radiem Plus Radom, że głównym celem wizyty w Rzymie jest motyw duchowy. - Towarzyszy nam wielka radość i nadzieja na spotkanie z Ojcem Świętym. Podczas wizyty odbędziemy pielgrzymkę do grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła w Watykanie oraz przedstawimy papieżowi sprawozdanie dotyczące naszej diecezji. Przygotowaliśmy liczący ponad 100 stron raport na temat Kościoła radomskiego. Są tam informacje statystyczne, dotyczące księży, wiernych czy dzieł charytatywnych. To całe bogactwo, będące świadectwem różnych przemian, których doświadczamy – powiedział ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Wizyta będzie okazją do zawierzenia Bogu tego wszystkiego, co dokonuje się w naszej diecezji. Staniemy z pewną refleksją i zapytaniem o proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza – dodał biskup Solarczyk.