Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Żeglowali, żeglowali

niedziela, 02 września 2018 22:19 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

17 załóg wzięło udział w VI Regatach Żeglarskich Diecezji Radomskiej im. ks. Zdzisława Domagały. Impreza odbyła się w sobotę na zalewie Siczki.

Żeglowali miejscowi jak i goście. - Harcerze z Pruszkowa wystawili trzy załogi. Mamy też załogę spod Garwolina i najbliższe z Jedlni-Letniska, Pionek, Radomia - mówi Juliusz Monkosa, koordynator regat.

Regaty odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Atmosfera była rodzinna i piknikowa.

Przed startem niezbędny był instruktaż.

Na wodzie trwała żeglarska rywalizacja, a na lądzie - podziwianie płynących, zabawy, pogawędki. W tle wybrzmiewały szanty. Dzieci bawiły się na dmuchanym zamku.

O bezpieczeństwo, ale i dobrą zabawę dla dzieci zadbali strażacy. Jakub Wachnicki, zastępca naczelnika OSP w Jedlni-Letnisku.

- To jest impreza nie tylko dla pasjonatów żeglarstwa, ale to ma być takie bardzo sympatyczne integracyjne spotkanie - mówiła o celu regat Lucyna Wiśniewska, prezes stowarzyszenia Środowisko Inicjatywa,

- Jest bardzo dużo rodzin i bardzo dużo sympatyków żeglarstwa. Jest bardzo wesoło, atmosfera jest super - oceniła imprezę Teresa Połeć, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

- Cieszymy się, że jest taka piękna pogoda, jest wiatr, a więc wszystko to, co jest potrzebne żeglarzom do żeglowania - nie krył zadowolenia wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski.

Ta sobota należała do HKŻM "Szkuner" II Tomasza Kmiotka, który wygrał regaty. Na drugim miejscu uplasował się HKŻM "Szkuner" I z Markiem Dobrowolskim. Na podium zmieścił się jeszcze Kłub Żeglarski Pionki" pod okiem Macieja Malborskiego. Zespół sędziowski postanowił przyznać też nagrody specjalne,  dodatkowe nagrody za „ inne osiągnięcia”. Załoga ZHP Pruszków I  ze sternikiem Pawłem Horsztyńskim otrzymała specjalną nagrodę za zajęcie ostatniego miejsca. Załoga ZHP Pruszków III ze sternikiem Wojciechem Kowalewskim otrzymała nagrodę specjalną za „interesujący, oryginalny strój”. Załoga "Rowerowi JPII” z Sulbin  z parafii św. Jana ( pod Garwolinem) otrzymała nagrodę specjalną za to, że przyjechała z najbardziej odległego miejsca. - Może Garwolin w linii prostej nie jest aż tak daleko, ale ta załoga przez to, że oddziela nas rzeka Wisła oraz przez liczne remonty dróg, musiała przejechać najwięcej kilometrów! - wyjaśnia Juliusz Monkosa. W załączniku szczegółowe wyniki.

Regaty zorganizowały: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Wójt Gminy Jedlnia Letnisko oraz Klub Żeglarski IKAR i Klub Żeglarski PIONKI. Imprezie patronowało Radio Plus Radom.