Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wierny łasce do końca

sobota, 08 września 2018 18:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Postawę śp. abp. Zygmunta Zimowskiego wspominali uczestnicy nabożeństwa odprawionego przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie.

W intencji śp. ks. abp Zygmunta Zimowskiego i o błogosławieństwo dla rodziny Tępińskich odprawiona została msza święta przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie. Kaplica znajduje się przy ul. Ogrodowej, a inicjatorem jej budowy był właśnie abp Zimowski. Nabożeństwo odprawili w Opocznie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz biskup radomski Henryk Tomasik.

Abp Wacław Depo w swojej homilii nawiązał m.in. do życia i postawy abp. Zygmunta Zimowskiego, który był wierny łasce do końca. Jego etap przechodzenia do nowego życia abp Wacław Depo porównał do ostatnich dni Jana Pawła II, którego Zygmunt Zimowski określił jako „oszlifowanego cierpieniem”. – Coś podobnego było dziełem arcybiskupa. Oszlifowany i wycieńczony cierpieniem, przeszedł. Ale dzisiaj jest już w ręku Boga – mówił abp Wacław Depo. Cytował też słowa śp. Zygmunta Zimowskiego z 2008 roku: „Mamy szczególne zadanie w odbudowywaniu, czyli naprawianiu tego, co zostało niejednokrotnie zrujnowane w ludzkich sumieniach, w ludzkich obyczajach, w opinii zbiorowej i środkach społecznego przekazu”. – Czyż nie jest aktualne jego wołanie dzisiaj – podsumował abp Wacław Depo.

Cała homilia abp. Wacława Depo:

Msza odprawiona została przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości. Jej fundatorami byli Bogusława i Stanisław Tępińscy. Po nabożeństwie Stanisław Tępiński dziękował kapłanom za odprawienie tu nabożeństwa, wręczył im również pamiątkowe ryngrafy.

Kapłanom za odprawienie nabożeństwa, a rodzinie Tepińskich za ich społeczną działalność dziękowały także osoby biorące udział w uroczystości: poseł Robert Telus, wicemarszałek Artur Bagieński, starosta Józef Róg i burmistrz Rafał Kądziela.

Swoją wdzięczność za zaangażowanie się w pomoc drugiemu człowiekowi wyraził rodzinie Tępińskich również bp Henryk Tomasik. – Bardzo dziękujemy państwu za tę troskę o ludzi potrzebujących – mówił, dziękując równocześnie wszystkim tym, którzy zachowują pamięć o ks. abp. Zygmuncie Zimowskim.

W nabożeństwie przy ul. Ogrodowej wzięli udział okoliczni mieszkańcy. Dobrze, że taka kapliczka tu powstała, powtarzali zgodnie.

Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Regionalny „Góralsko Brać” z Łopusznej.