Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Również franciszkanie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej

środa, 03 kwietnia 2019 10:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Coraz więcej parafii w diecezji radomskiej organizuje Misteria Męki Pańskiej. Od ponad 45 lat takie widowiska odbywają się w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie. W najbliższy piątek Misteria będą mogli obejrzeć mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej czy Jedlińska.

Od 15 lat Misteria Męki Pańskiej organizują franciszkanie ze Skarżyska-Kamiennej. - W tym roku w projekt zaangażowanych jest 90 osób, dorosłych i dzieci. To przyjaciele naszej parafii, czy członkowie grup formacyjnych - opowiada ojciec Rafał Kołodziejski z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. - Nie ukrywam, że misterium to duże przedsięwzięcie logistyczne. Dotyczy to m.in. przygotowania kostiumów - dodaje franciszkanin.

Misterium Meki Pańskiej "Ja wierzę Panie, że to Ty" odbędzie się 13 i 14 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kamiennej.

Także grupa teatralna z Lisowa koło Jedlińska zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Tego typu widowiska wystawiane są od 3 lat. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest 40 osób. – Dla wszystkich jego uczestników jest to nie tylko odegranie roli, ale przede wszystkim duchowe doświadczenie, które pomaga dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i głębiej zrozumieć sens i wymowę Krzyża - mówi ks. Jan Godek. Najbliższe Misteria zostaną wystawione 5 kwietnia o godzinie 17.30 w parafii św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku i 14 kwietnia o godzinie 17.30 w parafii Nawiedzenia NMP w Lisowie.

Natomaist sanktuarium maryjne w Kałkowie-Godowie zaprasza na Misteria Męki Pańskiej, które są grane w soboty przez okres Wielkiego Postu. W tym roku już odbywa się 46. edycja misterium, w którym uczestniczą aktorzy-amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali. Misterium będzie wystawiane do 13 kwietnia.