Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pomóż ofiarom żywiołu

poniedziałek, 27 maj 2019 10:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wystarczyło kilka minut, by trąba powietrzna poczyniła wiele strat. Caritas Diecezji Radomskiej apeluje o wsparcie mieszkańców Jarosławic, gdzie niespełna tydzień temu przeszła trąba powietrzna. 

Huragan zaskoczył mieszkańców we wtorek, 21 maja ok. godz. 14.30. Wszystko trwało zaledwie kilka minut. Zostały zniszczenia i przerażenie poszkodowanych. Teraz trwa szacowanie strat. W ubiegły piątek mieszkańców Jarosławic odwiedziły pracownice Caritas Diecezji Radomskiej, by wypłacić zapomogę przyznaną przez dyrektorów radomskiej Caritas ks. Roberta Kowalskiego i ks. Damiana Drabikowskiego, rodzinom poszkodowanym w wyniku trąby.

- Świadkowie opowiadali, że nie tylko eternit, ale nowa blacha z dachów fruwały po łąkach i podwórkach. Teraz trwa szacowanie strat i porządkowanie, zabezpieczanie tego co ocalało. Pomagają członkowie rodzin, przyjechali z Mazur i ze Śląska, ”jak nie pomóc” – mówią i uciekają ze wzrokiem pełnym łez. W ciągu kilku minut doznali ogromnego zniszczenia. Wrażliwość sąsiadów i ich pomoc w pierwszych godzinach po klęsce jest nie do ocenienia - wspomina Anna Lis z Caritas Diecezji Radomskiej i dodaje: - Poszkodowani opowiadają: „na pomoc Strażakom przyszło chyba ze sto osób, każdy pomagał jak umiał. Wiadomo mężczyźni prace cięższe, a kobiety zadbały nawet o kanapki, aby pomocnikom nie zbrakło sił”. To piękne świadectwo wrażliwości i miłości sąsiedzkiej

Radomska Caritas uruchomiła specjalne subkonto, na które można wpłacać środki na rzecz poszkodowanych przez wtorkową trąbę powietrzną. Do wsparcia poszkodowanych zachęca ks. Damian Drabikowski - wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej:

Wpłat dokonywać można na konto Caritas Diecezji Radomskiej:  nr konta 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem „Trąba Jarosławice”.